![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj9r0xND7oEinD5HULEmgQyXk2WncmqnVt6xO7zMCqmfnrtoIBIG8Nrwe88HhbGSrRBYLQ01fu5TwPpAm6PdL0CDAWTHSURll2vtHyfWe5ZK041ThAvun8SfniXwLzI1BMrlYtUGdNa8Tw/s400/received_1942174282478072.jpeg)
21 листопада в ДНЗ «Золота рибка» відбувся просвітницький захід для батьків «Навчіть дитину правила «Тут мене не торкайся», присвячений Європейському дню захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації. В Україні його відзначали, оскільки ця проблема не оминає жодну країну.
З початку 2017 року в Україні зареєстрували понад 4300 кримінальних проваджень за заявами про сексуальне насильство щодо дітей, повідомили у Нацполіції. Йдеться про 4700 постраждалих дітей. Правоохоронці повідомили, що 70% потерпілих дітей від сексуального насилля чи експлуатації є жертвами тих людей, які входять до їхнього кола довіри.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhzfko9ijtkcQW-cBhnellNS1RRmZPy11Gj1NVcSAmVm8ipXRqE_H1F4GcJA6_j5r0YSj-uToOpX4TXLvTK5Ugk1ZlLj-zLHsj7mxotPghuDH1rxzCG34O0EiZ8RtXoSlRsXPHfe4GC_-E/s400/received_1942174292478071.jpeg)
Отже, під час заходу в ДНЗ «Золота рибка» йшлося про те, щоб батьки привчали своїх дітей з раннього віку до того, що сторонні люди не можуть торкатися їх статевих органів і навчили казати «НІ», якщо дії інших людей є недопустимим та неприємними для дитини. Це допоможе вберегти дитину від сексуального насильства.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgNBvIxl8FDmXz4_jjAGdUX5JZ6UXpyi6ptONuhxijw2klf5oxDNXtfU3yDb8X_Ug5WNRIopTwELC_q4FD2AB9XFNAmvrGspNxkZmtX9bLWtHg3gArT_7EINbKJdkrim-IEKQk2ZYgmVPM/s400/received_1942174349144732.jpeg)
Батьки дітей, які відвідують середні та старші групи дошкільного навчального закладу, отримали спеціальні роз’яснювальні листівки «Навчіть дитину правила «Тут мене не торкайся», а також книжки для дітей «Кіко та рука». Крім того, методичний кабінет закладу поповнився посібником «Навчіть дитину захищатися».
Ці матеріали мають гриф Міністерства освіти і науки України і видані в рамках проекту «Попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей у країнах Центральної та Східної Європи», що впроваджується Українським фондом «Благополуччя дітей» у партнерстві з Nobody’s Children Foundation (Польща) за фінансової підтримки OAK Foundation (Швейцарія).
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhT1mTNZ3wQ8CuI9u-mrO_qVd6KIomxdXwAyHm5ja1hNwBonueuui6pd8BaGhBiPcByfcy61B0i0M4WMLJaCL2J2IirNEkAf0ZDPWPNUACcjz0LB0sNAgUC7LfH1xSex79MmqXfBcFcKCE/s400/received_1942174362478064.jpeg)
Окрім цього, батькам було доведено інформацію про Національну дитячу гарячу лінію, яка діє в Україні на базі ГО «Ла Страда – Україна». 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних), або 116 111 (безкоштовно з мобільних). Сюди можуть телефонувати діти до 18 років і дорослі (з усіх питань, пов’язаних з дітьми).
В розмові з батьками йшлося про те, що протягом 2016 року на Національну дитячу «гарячу» лінію України надійшло понад 45,5 тисяч дзвінків, 6% з яких стосувалися дитячого насильства. У 2017 році ці показники зросли – понад 9% дзвінків.
Національна дитяча гаряча лінія працює в будні з 12.00 до 20.00, в суботу з 12.00 до 16.00. Неділя вихідний. Основні принципи роботи Національної дитячої «гарячої лінії» - анонімність та конфіденційність. Ця розмова залишиться тільки між вами та консультантом, з яким ви розмовляли.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgG1SLw2WpNyL8wlTf7GDr5MjD81bPaWTgEnu_QV-Ywkjteoo1jwwjlE9YlBbffn-AQyiKAoilJxgFzKtZ0BFYhZXdD9TxgCR79JgD8vU_hZnldTYdetZ8s-IYcu3H9AjqDKNgXjSVLHUQ/s400/received_1942174312478069.jpeg)
Просвітницький захід для батьків «Навчіть дитину правила «Тут мене не торкайся», присвячений Європейському дню захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації, був організований ДНЗ «Золота рибка» спільно з ГО «Центр розвитку дитини і сім’ї «РОДІС» у рамках діяльності Національної тренерської мережі ГО «Ла Страда – Україна» в Полтавській області за підтримки Українського фонду «Благополуччя дітей» та за сприяння відділу освіти Горішньоплавнівської міської ради.