3 квіт. 2012 р.

Колектив ДНЗ "Золота рибка" взяв участь в акції "Година Землі 2012"

31 березня в усьому світі відбулась міжнародна акція "Година Землі 2012". У цій всесвітній події взяли участь 36 міст України, крім того в інших містах до неї доєдналися окремі організації та навчальні заклади. Серед них і дошкільний навчальний заклад "Золота рибка" (м. Комсомольськ).

Від організаторів "WWF в Україні - Година Землі 2012" колектив ДНЗ "Золота рибка" отримав акційні плакати і листівки через партнерську громадську організацію "Центр "РОДІС". Це допомогло напередодні 31 березня  провести в закладі акцію з інформування працівників, вихованців та їхніх батьків про цю міжнародну екологічну подію.
Метою акції "Година Землі 2012" стало привернення уваги людей до проблем зміни клімату на Землі, а також до реальних кроків, які кожний з нас може зробити задля покращення екологічного стану на планеті, збереження навколишнього середовища, ощадливого використання ресурсів.

Свій посильний внесок може зробити кожна людина,незалежно від віку, статі і роду занять:

Переробляйте відходи
Переробляйте усі відходи, що не можуть бути повторно використані. Зверніться до місцевих природоохоронних установ та організацій для того, щоб дізнатися, що й де Ви можете переробляти.

Вимикайте електричні прибори
Вимикайте телевізори, відео, аудіо апаратуру та комп’ютери, якщо вони не використовуються. Ця техніка споживає 10-60% енергії навіть, якщо знаходиться в режимі «очікування». Використання подовжувача дозволить вимикати відеомагнітофон, телевізор та DVD програвач одночасно, без переведення апаратури в «режим очікування». Ще одна порада щодо того, як зберігати енергію. Не залишайте зарядний пристрій для мобільного телефону у розетці, якщо він не використовується.

Бережіть папір
По всьому світі кожного дня використовується 1 млн. тон паперу. Більша частина паперу використана марно та шкодить навколишньому середовищу. Намагайтеся менше використовувати папір, друкуйте чи пишіть з обох боків листа, збирайте використаний папір та паперові вироби, та здавайте у пункти прийому макулатури.

Проведіть оцінку енергоефективності
Запросіть фахівця з аудиту для оцінки енергоефективності помешкання. Обов’язково врахуйте його пропозиції. Якщо комунальні підприємства поки що не надають подібних послуг, залишіть запит на їх запровадження.

Захистіть ваш дім
Заклейте щілини у вікнах та дверях, щоб захиститися від протягів. Взимку ж ці заходи дозволять зберегти тепло. Зупиніть втрату тепла, заповнивши щілини газетами, паралоном чи спеціальними ізоляційними матеріалами. Переконайтеся в тому, що стіни та стеля теж утеплені. Встановіть вікна з подвійними рамами для того, щоб в домі зберігалося більше тепла. Коли залишаєте кімнату, вимикайте вентилятори в ванній. Якщо вони залишаться ввімкненими, то видують усе тепле повітря з оселі.

Ефективно використовуйте воду
Державна система водопостачання використовує велику кількість енергії для того, щоб очистити воду та розподілити її між господарствами. Зменшення обсягу використаної води, зокрема гарячої, дозволить зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу. Закривайте кран - нехай вода не тече, поки ви голитеся, чистите зуби чи миєте овочі. Ви можете використати воду після миття овочів для поливу домашніх рослин. Щільно закривайте кран - якщо з крану крапає вода з частотою 45 крапель на хвилину, то за місяць марно витече 1,000 літрів. Це еквівалентно 10 прийнятим ваннам на рік. Щільно закручуйте крани та переконайтеся, що вони дійсно вимкнені. По можливості мийтесь під душем замість того, щоб наповнювати ванну. Зробіть так, щоб температура була не вищою за 60°C (140°F). Чим нижча температура, тим менше енергії було використано. Заощадження води, використання насадок для душу, що регулюють потік води, майже вдвічі скорочують обсяг її використання. Замість 10-18 літрів на хвилину використовується лише 5-7. За 10 років це 70,000 літрів економії! Правильно змивайте унітаз - збережіть воду, використовуючи унітази з двома кнопками для регулювання змивання.

Заощаджуйте на митті
Використовуйте пральну машину чи посудомийну машину лише при повному завантаженні. Використовуйте порошок, що розчиняється, не утворюючи шкідливих сполук, і підходить для миття за низької температури. Дослідження доводять, що миття за температури 30°C (86°F) замість 40°C (104°F) дозволить у середньому на 40% зменшити енергоспоживання.

Не використовуйте сушарку
Сучасні машини для сушіння одягу споживають велику кількість енергії. Так звані «конденсовані» моделі без труби для вихлопу споживають ще більше. По можливості сушіть одяг на свіжому повітрі. Якщо це неможливо, то збільшіть кількість обертів віджиму для того, щоб мінімізувати час на сушіння. Такий спосіб сушки дозволяє в 20 разів зменшити обсяг використаної електроенергії.

Купуйте енергозберігаючу техніку
Якщо плануєте придбати пральну машину, холодильник чи плиту, виберіть з того, що ви можете собі дозволити, найбільш енергоефективну модель. Вона може бути трохи дорожчою за стандартну модель, проте зменшення рахунків за енергоспоживання покриє цю різницю.

Коли Ви кип’ятите воду
Використовуючи чайник, кип’ятіть рівно стільки води, скільки вам потрібно. Це дозволить заощадити електроенергію та вода швидше закипить.

Вимикайте світло
Цілком очевидно – вимикайте світло, це заощадить електроенергію та зменшить ваші рахунки! Використовуйте енергозберігаючі лампочки - замініть ті лампочки, що ви найчастіше використовуєте на менші й флюорисцентні. Вони можуть коштувати дорожче за звичайні, проте в решті решт ви збережете гроші, адже вони світять однаково, проте використовують лише 25% енергії, яку споживають звичайні лампочки. Вони дозволять скоротити ваші рахунки за електроенергію на 80% та працюватимуть у 8 разів довше.

Нехай на вас працює світло
Чи звертали ви увагу на те куди саме спрямовано світло? Якщо оптимізуєте спрямованість світла в вашому домі для того, щоб направити його туди, куди потрібно, то це дозволить не тільки на 50% скоротити рахунки за світло, але й в цілому покращити освітлення в будинку.

Не випускайте холод
Не залишайте дверцята холодильника відчиненими довше, ніж це потрібно. Регулярно розморожуйте його та підтримуйте необхідну температуру. Переконайтеся в тому, що дверцта щільно прилягають та не пропускають повітря. Для того, щоб це перевірити, можна провести невеличкий експеримент. Візьміть аркуш паперу та закрийте двері холодильника таким чином, щоб половина аркушу залишилася в холодильнику. Після цього спробуйте витягнути аркуш. Якщо це легко вдалося, то двері (петлі, ізоляція) холодильника потребують налаштування чи мають бути замінені.

Зменшіть температуру
Зменшіть температуру на батареї для того, щоб заощадити електроенергію. Часто-густо краще просто одягнути ще один светр, і це дозволить вам зберегти гроші. Зменшивши температуру лише на 1 °C, зможете заощадити 10% на рахунках.

Одягніть чохол
Помістіть бак для гарячої води у спеціальний чохол, щоб він не охолоджувався. Він коштуватиме копійки порівняно з тією сумою, що ви заощадите. Підтримуйте системи опалення та вентиляції в належному стані. Це дозволить підвищити їх ефективність, зменшуючи енерговитрати. Вчасно замінюйте відповідні фільтри.

Більше дізнатися, як можна зменшити свій вплив на природу, можна тут http://wwf.panda.org/uk/campaigns/green_life/