25 лип. 2013 р.

Правила помічники для батьків

Ми так довго чекали на нашого малюка, ре­тельно готувалися: виконували всі настанови лікаря, гуляли на свіжому повітрі, їли фрукти та овочі, а ще «змітали» з книжкових полиць літературу, яка допомогла 6 нам виростити здорову дитину та юного вундеркінда, і ось перша зустріч: «Привіт, малюк! Я твоя мама». А що далі?

Ми знову йдемо до книгарні, «перериває­мо» Інтернет, шукаючи інформацію про догляд і виховання нашої дитини. Тепер ми з гордістю можемо сказати, що наших знань вистачить, щоб написати дисертацію, але все одно щось не так. Чому ж моя дитина мене не чує?
Знайома ситуація: удома іграшки не збирає, одяг не складає, чогось допроситися складно. Якщо це про вас — запам'ятовуйте!
Правило 1. «Батьки — перші педагоги»
Діти навчаються у своїх батьків. Вони ще не можуть зрозуміти інструкцію, яку ви йому настирливо повторюєте, проте вони копіюють ваші дії, вони стають вашими тінями. Тому, коли виникне питання «Хто тебе так навчив робити (говорити)?» — згадайте про це пра-, вило.
Правило 2. «Очі в очі»
Якщо ви хочете чогось від дитини — пере­конайтеся, що вона вас чує. Тут на допомогу прийде саме це правило. Спочатку встановіть контакт з дитиною поглядом (дитина зверне на вас увагу), підкріпіть свій контакт дотиком (візьміть за руку або покладіть руки на плечі дитини).
Правило 3. «Усі ми люди»
Ми не повинні забувати про те, що в нашої дитини (так само, як і у нас) буває гарний на­стрій, коли вона грається, іде легко на контакт, щось допомагає, а бувають такі дні, коли нічого не хочеться робити. Ваша дитина росте. З 2—З років дитина усвідомлює своє «Я», з 3—4 років формується особистість дитини, яка гостро реагує на критику дорослих. Тому потрібно прислухатися до своїх дітей, бути уважним і ставитися з розумінням.
Правило 4. «Обіцянка»
Якщо дитина не хоче зараз виконувати ваше прохання — візьміть з неї обіцянку, що вона зробить це пізніше, але встановіть часову норму для його виконання (це обов'язково). Пам'ятаємо правило перше!
Правило 5. «Повторення—основа навчання» Зробіть для дитини систему. Повинен бути встановлений режим на кожний день і до­тримання його залежить від вас. Якщо дитина зрозуміє, що перед обідом чи прогулянкою потрібно збирати іграшки, то так і буде. Якщо дитина зрозуміє, що потрібно одяг свій склада­ти — так і буде.
Правило б. «Менше заборон»
«Не бери! Не йди! Не роби! Не заважай!..». Знайомі слова? Саме ними ви відбиваєте в ди­тини бажання допомагати. Менше заборон — більше співробітництва з дитиною.
Бажаю успіхів, адже виховувати дитину—це нелегка справа!