16 трав. 2016 р.

Міжнародний День сім'ї


     Навесні багато свят, і не лише професійних, а й загальнолюдських - близьких всім і кожному. Саме до таких свят належить Міжнародний День сім'ї, що відзначається 15 травня.


    Існує приказка: «Мій дім - моя фортеця». Але «дім» - це не тільки чотири стіни, сенс тут закладений набагато ширший. Фортеця – це. в першу чергу, сім'я: ті люди, які живуть під одним дахом, ділять між собою всі радощі й негаразди і першими приходять один одному на допомогу. 
    Слово «сім'я» складається з поєднання двох слів: «сім» і «я», підкреслюючи вже в самій назві, що нормальним станом життя є об'єднання людини з іншими людьми, коли «один за всіх і всі за одного». За іншою версією «сім'я» походить від кореня «цім», що має відношення до насіння - тобто до народження і виховання дітей, продовження роду - адже саме це є основною метою укладення шлюбів. 
     Ніхто не буде сперечатися з тим, що сім'я - основа будь-якого цивілізованого суспільства, адже дитині тут з народження прищеплюються необхідні для життя якості: здатність любити і поважати інших людей, піклуватися про них, зважати на їх потреби. Саме сім'я є основним зберігачем загальнолюдських цінностей і культурних традицій свого народу, вона виступає сполучною ланкою між поколіннями. Тут починається формування людини як громадянина своєї країни. 
    І, хоча сім'я розвивається та видозмінюється разом із суспільством, чуйно реагуючи на вимоги свого часу, вона залишається стабільним і незмінним «осередком» в будь-якій державі. По стану сім'ї в суспільстві можна судити про рівень розвитку країни в цілому. 
     Міжнародний день сім'ї був заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році. Організатори свята планували таким чином звернути увагу громадськості різних країн на проблеми сімей, особливо тих, які постраждали в результаті військових дій, стали жертвами злиднів чи хвороб. 

     З того часу в день 15 травня на державному рівні розглядаються проекти, орієнтовані на сім'ї, проводяться дискусії з проблем сім'ї, конференції і фестивалі.
Саме з метою поширення найкращого досвіду сімейного виховання у 2007 році Комсомольською міською радою та її виконавчим комітетом, відділом у справах сім’ї та молоді, відділом освіти та громадською організацією «Центр розвитку дитини і сім’ї «РОДІС» було започатковано конкурс «Сім’я року». Важливість цього конкурсу важко переоцінити, адже він підвищує статус родини, сприяє кращому розумінню її потреб. Це добре розуміє і наша міська влада, і громада, тому конкурс «Сім’я року» в місті Комсомольську став уже традиційним і добіг свого 10-річного ювілею!
     Вітаємо із цією подією організаторів і учасників конкурсу, а також всю громаду міста! Надзвичайно важливо, що комсомольчани своїми знаннями, працею, здобутками підносять цінність сім’ї, славлять її. 
          Цього року дошкільний навчальний заклад «Золота рибка» представляє родина Криклів, які стали переможцями конкурсу в рамках ДНЗ.
Вітаємо всі родини-учасниці з перемогою!

СІМ”Я – ЦЕ ДЕРЕВО РОДИННЕ З ШИРОКИМ ЛИСТЯМ НА ГІЛКАХ,
ЦЕ РОЗДОРІЖЖЯ, ДЕ З ДИТИНСТВА ЖИТТЄВИЙ ПОЧИНАЄМ ШЛЯХ.
СІМ”Я - ЦЕ ТЕ ГНІЗДО, З ЯКОГО  ВСІ ПТАШЕНЯТА У ПОЛІТ
ЛЕТЯТЬ, АЛЕ ДО ГІЛЛЯ ТОГО ВЕРТАЮТЬСЯ КРІЗЬ ДАЛЕЧ ЛІТ,
ЩОБ ЗНОВУ У ГНІЗДЕЧКУ ТОМУ ЩЕ ПОБУВАТИ ХОЧ НА МИТЬ,
БО ЩО ЩЕ Є РІДНІШЕ ДОМУ? .. ТО Ж СІМ,Ї ВАШІ БЕРЕЖІТЬ!

І пам’ятаймо: від того, якими є ми, батьки, залежить майбутнє наше і наших дітей, а отже – майбутнє нашого міста і нашої держави, і доля світу, бо ми – частина Всесвіту!
                               
    Компанієць Т.І., керівник музичний ДНЗ «Золота рибка»